Solucan Maması Fiyatları

Solucan maması fiyatları kalitesi, toprak solucanlarının sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi ve daha kaliteli gübre üretebilmesi için önem taşır. Solucan maması fiyatları birçok yerde farklılık gösterir. Piyasanın çok üstünde veya çok altında satan firmalar bulabilmek mümkündür. Hazırlandıkları materyallere göre fiyatlandırmalarında da değişiklik görülür. Ancak mamanın iyi olgunlaşmış ve fermente edilmiş, kaliteli malzemelerden hazırlanmış olması gerekir. Sizde solucan üretim tesisinize yüksek kaliteli ve en uygun solucan maması almak istiyorsanız sitemiz üzerinden satın alabilirsiniz.

Solucan Maması Ne Şekilde Verilmelidir?

Solucanlar vücutlarında sölom denilen bir sıvı barındırırlar. Solucan maması fiyatları ve bu mamanın kalitesi solucanın çıkaracağı gübreyi ve kalitesin belirler.  Bu sıvı bağışıklık sistemlerini güçlendirir. Bu sebepten dolayı solucanlar dünyada bulunun canlılar içinde bağışık sistemi en kuvvetli olan canlılar arasında yer alır. Ayrıca sindirim sistemlerinde azot içeren bakteriler vardır. Bunlarla birlikte çeşitli enzim ve hormonlar da bulunur. Solucanlar bu besinleri tüketerek enzimlerle birlikte aktive ederler ve bu şekilde solucan gübresini oluştururlar. Solucanlar yedikleri mamaları sindirirken ortaya çıkan dışkıda besin elementleri yoğun şekilde bulunur. Solucan maması fiyatları kullanılan malzemeye göre değişir. Solucanlar mamalarını tekrar tekrar yiyerek tüketirler. Tüketimi uzun süren solucan maması solucan gübresine yansıyarak kaliteli olmasını sağlar. Solucan maması, üretim tesisinde bulunan solucan sayısı hesaplanarak uygun miktarlarda azar azar verilmelidir. Solucan maması fiyatları internetten araştırılabilir.

Solucanlara, hazırlanmasında sürekli aynı gübre çeşidi kullanılan mamalar verilmelidir. Çoğunluğu hayvan dışkısı geri kalan kısmı bitki posalarından oluşmalıdır. Mamayı üreten gübrelerde değişiklik yapılması solucanların dengesinin bozulmasına neden olabilir. Kırmızı kaliforniya solucanı nasıl anlaşılır merak ediyorsanız bu makalemizi okumayı unutmayın. Solucan maması fiyatları için en uygun teklifi vermekteyiz. Sizde kendi solucanlarınıza kendiniz mama hazırlarsanız piyasaya göre solucan maması fiyatları çok daha altına mal edersiniz.

Solucan maması fiyatı içerdikleri besin maddelerine göre ve kalitelerine göre değişiklik gösterir. Ancak solucanlardan kaliteli gübre üretimi bekleniyorsa mutlaka verilen mamaların hazırlanmasında kullanılan materyaller de kaliteli olmak zorundadır. Kalitede uç noktalara erişebilmek için bazı besinlerin diğer besinlere göre daha faydalı olduğunu bilmek gerekir. Bunların yanında mamalara asla konulmaması gereken besinler de vardır. Bunlara göre; Hindistan cevizi kabuğu, çim, çay posası, kahve telvesi, muz kabuğu, bezelye, barbunya, lahana yaprakları çok faydalı olup, rondodan geçirilmiş yumurta kabuğu protein yüklüdür. Bu gibi içerikler solucan maması fiyatları belirleyicisidir. İçeriğinde bunlar gibi besin maddeleri bulunan solucan mamaları daha kaliteli verim alınabilmesini sağlar. ancak, mama yapımında hayvan gübresi kullanılırken içerindeki asif-dik miktarına dikkat edilmelidir. Solucan maması fiyatları araştırılırken güvenilir yerlerden temin edilmesine dikkat edilmelidir.

Toprak Solucanlarında Mama Tüketimi ve Gübre Üretimi

Ortalama hesaplamalara göre 100.000 adet toprak solucanı 1 ay içerisinde tüketmiş olduğu besin miktarının hemen hemen yarı miktarı kadar solucan humusu üretebilirler. Solucan maması fiyatları kalitesiyle paraleldir. Örneğin; 1 ay içerisinde 1800 kilogram kadar mama tükettikleri zaman bunun karşılığında bu süre içinde 900 kilogram solucan humusu üretmiş olurlar. Üretilmiş olan humuslar toplanarak kapalı bir alana yayılarak 2-3 ay boyunca dinlenmeye ve olgunlaşmaya bırakılır. Bu olgunlaşma sürecinde 3/2 oranında nem kaybedeceğinden paketlenerek hazırlanmaya uygun gelen gübre miktarı ortalama 300 kilogram olacaktır. Solucanlar çok hızlı şekilde çoğalabilen canlılar oldukları için, bir tesiste bulunan solucan miktarı 3 ay sonunda iki katına çıkacağından üretilmiş olan gübre miktarı da normal olarak 3 katına çıkacaktır. Solucan maması fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.