Solucan Gübresi Satabilmek için İlk Adım

Satılık solucan gübresi ülkemizde çok fazla tercih edilmeyen, ancak son yıllarda ön plana çıkmaya başlamıştır. Solucan gübresi ilk olarak evde hobi amaçlı üretilmeye başlanıldığı gibi, ticaret amacı ile de başlayabilir. Bazı durumlarda evde başlanılan solucan gübresi üretimi ilerleyen zamanlarda üreticilerin üretim tesisine ihtiyaç duymalarına neden olmaktadır. Satılık solucan gübresi pazarlamasına girildiğinde ilk olarak az sermaye ve az solucan ile işe başlamakta fayda vardır. Solucanların üremesi çok hızlı olduğundan Kısa süre sonra solucan ve buna bağlı olarak gübre üretimi de artmış olur.

Bu durumda 3 ayda bir üretim kendini 1’ye katlayacaktır.
Satılık solucan gübresi için öncelikle üretilen gübrenin analizinin yapılması gerekir. Analiz sonuçları olumlu olduğu takdirde Tarım Bakanlığı’nın şartları yerine getirilmiş olur. Elde edilen bu rapor ile lisans almak mümkündür. Tabi bunların yanında satılık solucan gübresi çiftliği ilanlarına da rastlayabilirsiniz. Çiftçilerimize, tarımla uğraşan herkese kendi bünyemizde bulunan organik solucan gübresi ürünlerimizden katı ve sıvı formlarda tedarik edebilir, bu işe yeni başlayan girişimciler de orjinal ırk kırmızı kaliforniya solucanı sitemizden satın alabilir.

Satılık Solucan Gübresi Ne Şekillerde Pazarlanır?

İlk kez satılık solucan gübresi üreten kişiler ürettikleri gübreyi nasıl pazarlamaları gerektiğini düşünmeye başlarlar. Ticaret amacıyla yapılan her işte olduğu gibi solucan gübresi ticaretinde de her ürünün mutlaka bir alıcısı vardır. Tabii ki bu satış işlemleri sadece internete solucan gübresi ilanı vermekle olmamaktadır. Satışa sunulan ürünün kesinlikle kaliteli ve ihtiyaçları karşılayabilen bir ürün olması gerekir. Bunun haricinde dikkat edilmesi gereken başka hususlar da vardır;

  • Başlangıçta konu ile ilgili profesyonellik yoksa az sermaye ile pazara giriş yapmak daha mantıklı olacaktır. Bu sayede satılık solucan gübresi elinizde az olacağından stok sıkıntısı yaşanmaz.
  • Yüksek sermaye ile başlanılacaksa, direk olarak üretim yaparak pazara giriş yapılabilir. Ancak bunun için solucanların bakımının, yaşam şartlarının, beslenmelerinin, üretim tesisinin işleyişini çok iyi biliyor olmak gerekir. Solucan gübresi ürünlerini hızlı bir şekilde elinizden çıkartmanız satmanız gerekecektir.
  • Solucan gübresi üretimi diğer firmalar incelenmeli, ürünleri hangi şekillerde pazarladıkları, satışlarını hangi yollarla yaptıkları araştırılmalı,
  • Üretim tesisine ait bir web sitesi kurularak, ülkedeki tüm müşterilerin bu tesisten haberdar olmalarını sağlamak,
    İlk etapta yapılması gerekenlerdir. Üretim ilerledikçe artan gelirle birlikte farklı reklam yolları da denenebilir. Bu da solucan gübresi pazarlama tekniklerinden birisidir, reklam yayınlamak.

Solucan Gübresi Üretim Tesisin Gerekliliği

Solucan gübresi üretim tesisi üzerinde satış yapabilmek için üretiliyorsa, profesyonel anlamda bir üretim tesisi kurulması gerekir. Solucan gübresi üretim tesisi kurabilmek için başlangıçta en az 10.000 kadar solucana ihtiyaç vardır. Solucanlar sayılarını bir yılda 20 katına kadar çıkaracaklarından gübre üretimi de doğru orantılı olarak artış gösterecektir. Küçük bir başlangıç için 10.000 adet solucan idealdir. Ancak, daha hızlı bir gelişme istenirse başlangıçtaki solucan miktarını arttırmak gerekir. Solucanların yaşam koşulları sağlandığı ve gerektiği şekilde beslenildiği takdirde 2-3 ay sonra solucan sayısı iki katına çıkacaktır. Bu süre zarfında 10.000 adet solucan ile 300-400 kilogram gübre elde edilir. Elde edilen gübreler 3 ay boyunca dinlenmeye bırakılırsa daha yüksek meblağlarla satılır. Dinlenme süresi solucan gübresi fiyatını yükseltir. Ancak, hemen satış yapılmak istenirse yine alıcı bulabilir ancak, daha uygun fiyatla satılabilir. Dilerseniz gübre fiyatları ve çeşitleri için bu makalemizi okuyabilirsiniz. Satılık solucan gübresi siparişi vererek sizlerde toprağınıza can katıp organik kaliteli ürünler elde edebilirsiniz.