Solucan Alış ve Satışının Ortaya Çıkışı

Satılık solucan alırken nelere dikkat edilmelidir yazımıza geçmeden önce solucanların biraz tarihçesinden bahsetmek gerekirse, yüz yıldan fazla zamandır süren çalışmalarla birlikte, solucanların önemi bilimsel olarak da ispatlanmıştır. Öncelikle balıkçılıkta kullanılmaya başlanan solucanlar topraktaki verimliliği de göz ardı edilemeyecek duruma geldikten sonra gübre üretiminde de kullanılmaya başlandı. İlk olarak hobi amaçlı küçük ebatlarda yetiştirilmeye başlanan gübrelerden sonra, solucanların toprak ve yetiştirilen ürün üzerindeki verimi ve olumlu etkileri ile gelişen teknolojinin de sayesinde ticaret amaçlı olarak kullanılmaya başlandı. Eğer sizde girişimci olarak satılık solucan almak istiyorsanız %100 orjinal ırk, safkan, sertifikalı kırmızı kaliforniya solucanı uygun fiyata satın almak için sitemiz üzerinden iletişime geçiniz.

Satılık Solucan Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de organik tarımın gelişmeye başlaması ve önem kazanması ile birlikte satılık solucan konusuna olan ilgide de artış olmuş ve birçok insan para kazanabilmenin yollarını ararken, solucan ticaretinde soluğu almışlardır. Ancak, her piyasada olduğu gibi bu piyasada da birçok sorunla karşılaşılabilmektedir. Satılık solucan konusunda en çok karşılaşılan durumlardan bir tanesi, bu iş ile ilgilenen kimselerin yeterli bilgiye sahip olmamaları. Solucan çeşitlerinin çok iyi bilinmiyor olması, Yanlış koşullarda kargolayarak göndermeleri gibi birçok sorunla karşılaşmak mümkündür. Satılık solucan temin ederken önemli,uyulması gereken şartlar vardır. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar şöyledir;

  • Solucanların cinsine göre fiyatları da değişiklik gösterir. Bu nedenle alınacak olan solucanın öncelikle piyasadaki ortalama satış fiyatının bilinmesi gerekir. Alınacak olan solucan türü piyasa fiyatının çok altında veya çok üstünde ise satıcı firma ile ilgili iyi bir araştırma yapılmadan alınmaması gerekir.
  • Alınan solucanların tesliminden sonra bir uzmana gösterilerek tür tayinin yaptırılması gerekir.
  • Satılık solucansiparişiniz teslim alındığında saymak zor olabilir. Bu durumda, doğru sayıda solucan alınıp alınmadığı ile ilgili bazı şüphelere yol açabilir. Bu sebeplerden dolayı, tane ile almak yerine kilo ile almakta fayda vardır.
  • Solucan alınacak firma alım yapmadan önce iyi araştırılmalı ve irtibat ile ilgili sorunlar olup olmadığı kontrol edilmelidir. Aramaları ve soruları çok geç cevaplayan firmaların bir sorun olması halinde çözüme yönelik davranışları da zaman alacaktır. Bunun yanında satılık solucan kasası olarak internette bulamaz iseniz daha önceden bu sektörde iş yapanlardan da temin edebilirsiniz. İş yerinde yeni bir düzenlemeye giden girişimciler size bu konuda yardımcı olacağına eminim. Satılık solucan maması konusunda her yerden güvenerek almanızı tavsiye etmiyorum,dilerseniz sivisolucangubresi.org olarak size bu konuda yardımcı olabiliriz. Kırmızı kaliforniya solucanı hakkında çok geniş detaylı olarak bilgi almak istiyorsanız mutlaka bu sayfamızı inceleyiniz.

Satılık Solucan Fiyatlarındaki Farklılıkların Nedenleri

Solucanların toprak üzerindeki verimi tartışılamaz bir konudur. Satılık solucan alırken orjinal ırk kırmızı kaliforniya solucanı olması büyük önem taşır. Solucanlar üreme hızlarına ve ürettiği gübre miktarına göre değişiklik göstermektedir. Solucanların bu tür özelliklerinden dolayı fiyatlarında farklılık görülür. Ayrıca, birçok firma alınan solucan miktarına göre de kişiye özel fiyatlandırmalar yapmaktadır.
Satılık solucan alımı yapmadan önce mutlaka solucanların yaşam alanları için uygun ortam hazırlanmalıdır. Hobi amaçlı veya ticaret amaçlı mı hangi şekilde alınacağına karar verilmeli ona göre alınacak solucan sayısına karar verilmelidir.
Solucan almaya karar verdiğinizde solucan tesislerinden şahsi olarak gidip alınabileceği gibi çeşitli internete sitelerinden de solucan alınabilir. Alım yapılmadan önce fiyatlar üzerinde farklılıklar, alınacak olan solucanın çeşidine göre karşılaştırılmadır. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de kötü niyetli kimselerin olabileceği unutulmamalıdır. Bu sebeplerden dolayı piyasa değerinin çok altında satışı yapılan pahalı bir solucan türü çok iyi araştırılmadan alınmamalıdır. Konuyu toparlayacak olursak dilerseniz sektörde tecrübesi olan kişilerden satılık solucan çadırı için irtibata geçebilirsiniz. Deforme olmamış yırtılmamış çadır olmasına dikkat edelim.