Organik Solucan Gübresinin Satış Fiyatları

Organik solucan gübresi fiyatı türüne göre değişiklik gösterir. Solucan gübresi üretimin en avantajlı kısımlarından bir tanesi solucanlara verilen mamaların maliyetinin düşük meblağlarda olmasıdır. Ancak en önemli noktası da budur. Üretimin kaliteli olabilmesi solucanların beslenme kalitesi ile doğru orantılıdır. Gübrenin kalitesi arttıkça, çiftçiye sağladığı fayda da artar ve çiftçi kendisine ekonomik anlamda faydası olan bir ürünü kullanmaya başlar. Bu yüzden organik solucan gübresi fiyatı çiftçiler için önem arz eder.

Ülkemizde çiftçiler uzun zamandır kimyasal gübre kullanımına alışık oldukları için ürünlerini riske atma düşüncesi ile solucan gübresi kullanmaktan çekinmişlerdir. Ancak, kimyasal gübrelerin toprağa verdiği zararlar artık gözle görülür bir hal almaya başlayınca, son yıllarda toprak için faydalı ve verimi yüksek solucan gübreleri kullanılmaya başlanmıştır. Şu an ülkemizde üretilen solucan gübresi fiyatı ile ihtiyacın yalnızca %5’ini karşılayabildiğinden ilerleyen yıllarda üretiminde ve pazarlamasında da artış olacağını belirtmek mümkündür.  

Organik Solucan Gübresi Fiyatı Ne Kadar Kârlıdır?

Kısa vadede kar elde edilmek istenirse solucan sayısının fazla olması gerekir. Organik solucan gübresi fiyatı satışı esnasında edineceğiniz solucan sayısına bağlı olarak değişiklik gösterecektir.En az 200.000 adet solucan ile üretime başlandığı takdirde bir sene sonunda 3 milyona ulaşacak olan solucan sayısı ile yüksek miktarda solucan gübresi elde edilmiş olur. Bu sayede organik solucan gübresi fiyatı için bir fikir edinmiş olursunuz. Ancak, solucan sayısının fazla olması kar elde etmek için yeterli değildir. İşe doğru solucan türü ile başlamak en önemli faktördür. Aksi takdirde, solucanların çoğalmasında veya gübre üretiminde istenilen sonuçlar elde edilemeyecektir. Doğru tür solucan seçimi, yaşam şartlarının doğru oluşturulması, beslenmelerine dikkat edilmesi ve iş bilincine sahip olunması durumunda doğru adımlar ile yüksek kar oranları elde edilebilir. Tüm bu şartlar gerçekleştiğinde, temel giderler kazançtan düşürüldükten sonra kazanılan cironun ¾ ü kar olarak kalabilmektedir. Yani organik solucan gübresi fiyatı sizi gerçekten mutlu edecek boyuttadır.

Organik Solucan Gübresinin Üreticisine Kazandırdıkları

Üreticiler bu işi ticaret amacı ile yaptıklarından dolayı, buna bağlı olarak belli oranlarda kar elde etmeyi isterler. Solucan gübresi fiyatı bu yüzden yüksek olabilmektedir. Ancak, solucan gübresinin üretimi ve kar ettirmesi sabır zaman isteyen bir süreçtir. Çiftçilere, peyzaj firmalarına, bahçesi olanlara veya fide yetiştiricilerine numune gübre göndererek bu süreci biraz da olsa hızlandırmak mümkündür. Numuneleri deneyen kullanıcılar, aldıkları verimi gördükten sonra pazarlama konusunda herhangi bir sorun yaşanmaz. Ortaya çıkan gübre olumlu sonuçlar aldıktan sonra talep görmeye başlar. Solucan gübresi fiyatı çiftçiler için tabi ki önemlidir fiyatına göre karşılık bekler.

Solucanlar çok hızla şekilde çoğalırlar. Çoğaldıkça gübre üretimleri de artar. Ancak, bunlarla birlikte üreticinin ihtiyaçları da artmış olur. Organik solucan gübresi fiyatı belirleyerek ürettiğiniz gübrenin bir kısmını satmanız gerekir ki elde ettiğiniz parayla solucanların yaşam alanlarının arttırılması gerekir ve mama ihtiyaçları da çoğalmış olur. Üretici solucan gübresini hiç beklemeden direk olarak satabilir. Bu şekilde fazla bir kar getirmez. Üretimle birlikte masraflar da arttığı için kazanılan para ile sadece masraflar karşılanmış olur. Bu süreç bu şekilde devam eder. Kar elde edebilmek için ise humusun 3 ay kadar süre ile bekletilmesi gerekir. 3 ay boyunca dinlenmeye bırakılan humus kaliteli bir solucan gübresine dönüşerek solucan gübresi fiyatı yükselmiş olur. Böylece buradan elde edilen kazançta bu şekilde yükselir. Solucan gübresi fiyatı için ister bizimle iletişime geçebilir, isterseniz de sitemizden bu bilgiye ulaşabilirsiniz.