Nano Teknoloji İle Sıvı Solucan Gübresi Üretimi

Nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretimi için öncelikle teknik terimlere vakıf olunmalıdır. Nano, Yunanca küçük, cüce anlamına gelir ve büyüklük olarak bir nanometre, bir santimetrenin milyonda birini ifade eder. Nano teknoloji; maddeler içindeki atomların ve moleküllerin bu en küçük birimlerini kontrol etmek için kullanılan bir teknolojidir. Atomları birleştirerek veya var olan maddelerin moleküler yapısını değiştirerek yeni maddeler oluşturma çalışmalarını ifade eder. Nano teknolojik çalışmalarla daha düşük maliyetli daha fazla üretim sağlanabilir. Bu sayede de zaman ve maliyet kaybı düşürülerek verimlilik artmasına sebep olunur. Sitemiz üzerinden nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretimi ile elde edilmiş sıvı solucan gübresi veya katı solucan gübresi satın alabilirsiniz. Dilerseniz %100 orjinal ırk kırmızı kaliforniya solucanı siparişi verebilirsiniz.

Nano Teknoloji ile Sıvı Solucan Gübresi Üretimi Faydaları Nelerdir?

  • Nano teknolojinin kullanılması, gübre karışımı içindeki faydalı maddelerin zarar görmemesini ve gübrenin besin değerini kaybetmemesini sağlar. Bu sayede nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretimi yapmış olunur.
  • Doğal yöntemlerle, katkısız işlem yapıldığından tamamen organiktir.
  • Üretimi çok kolay yapıldığından zaman ve işgücü tasarrufunu neden olarak üretim maliyetlerini düşürür.
  • Bu üretim yöntemiyle ürünün raf ömrü 2 yıla kadar çıkabilir.

Nano Teknoloji İle Sıvı Solucan Gübresi Üretim Tesisi

Nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretim tesisi ile Sıvı solucan gübresinin nano teknolojik yöntemlerle üretilmesi son dönem oldukça sık tercih edilmektedir. Bu yöntemlerle yapılmak istenen üretim, hem çok maliyetli değil hem de yapılan yatırım maliyetinin kısa sürede geri kazanılmasını sağlayan, verimliliği yüksek bir üretim çeşididir. Kurulum için gerekli makine ve ekipmanı hem iç piyasadan bulabilir hem de ithal edebilirsiniz. Bu konuda yeterli teknik bilgiye sahip olmayanlar için ise, nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretimi tesisi kuran ve kullanımı konusunda ekibe gerekli eğitimleri veren anahtar teslim çalışan şirketlerden de destek alınabilmektedir.

Nano Teknoloji İle Üretim

Solucan gübresinin, su ile uygulanan basınçla moleküler düzeyde parçalanması ve sıvılaştırılması yöntemiyle yapılan üretime nano teknoloji ile üretim denir. Bu işlemle, solucan gübresinin içeriğindeki bakterilerin zarar görmemesi sebebiyle raf ömrü oldukça uzun bir üründür. Üretimde nano teknolojinin kullanılmasıyla solucan gübresinde bulunan vitaminler, mineraller ve diğer elementler birleşerek sıvı bir birleşim haline gelirler ve bitkilerin sağlıklı ve hızlı büyümesi için oldukça besleyici bir gıda halini alır. Gübre solucanı olarak bilinen canlının üretmesiyle elde edilen ürünün piyasaya değeri oldukça yüksektir. Sizde sayfamızı ziyaret ederek fikir sahibi olabilirsiniz. Nano teknoloji ile üretim için sayfamızı takip ediniz.

Sıvı Solucan Gübresi

Solucan gübresi, solucanların dışkılarından elde edilen bitkilerin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttıran, hastalıklara karşı direnç sağlayan organik bir gübre çeşididir. Bunun sıvı haldeki formuna sıvı solucan gübresi denir. Solucanların, vücutlarında kendilerini korumak için ürettikleri vücut sıvılarını (sölom sıvısı) gübreye geçirmesiyle solucan gübresi patojenlere karşı direnç sağlayan çok faydalı bir bitki gıdası haline gelir. Ayrıca toprağı aktif mikroorganizma sayısı bakımından zenginleştiren, iyileştiren ve toprağın su tutma kapasitesini geliştirerek pH dengesini düzenleyen solucan gübresi sayesinde daha sağlıklı ve kaliteli ürünler elde edilir. Nano teknoloji ile sıvı solucan gübresi üretimielde ettikten sonra bunu bitkilerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Piyasada satışa sunulan katı, sıvı ve toz halinde gübreler bulunmaktadır. Sıvı gübreler, genel gübreleme amaçlı değil, daha çok bitkide tespit edilmiş eksik minerallerin giderilmesi amaçlı damla sulama ya da püskürtme yönteminde kullanılan gübrelerdir. Sıvı üretim tesislerinde katı haldeki gübre yeniden işleme girerek sıvılaştırılır. Bu işleme denir.