Gaziantep Solucan Gübresi

Gaziantep toprakları ülkemizin en verimli tarım toprakları arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu topraklara Gaziantep solucan gübresi gereksinimi yüksektir. Ülkemizin verimli topraklarını zararı bilimsel ve deneme yöntemi ile ispatlanmış kimyasal gübrelerden korumak ve mirasımızı gelecek nesillere sağlıklı ve verimli bir şekilde aktarmak amacıyla çıktığımız bu yolda ürettiğimiz Gaziantep solucan gübresi ürünleri tamamen organik yapıdadır. Ticari amaç gütmeyen hedefimize ulaşmak için tamamen doğal ürünler ayrıştırılarak kırmızı Kaliforniya solucanlarından elde ettiğimiz gübreler Gaziantep topraklarını korumanın yanı sıra elde edilen mahsullerin artmasını sağlamaktadır. Organik gübreye firmamız ile geçiş gerçekleştirmeye başlayan Gaziantep’te kısa sürede kimyasal gübrenin etkilerini ortadan kaldırmayı başaracağız. Siz değerli tarımla uğraşan Gaziantepli çiftçilerimiz için organik Gaziantep solucan gübresi üretimi ve tedariği yapan firmamızdan dilediğiniz taktirde katı veya sıvı formda organik solucan gübresi satın alabilirsiniz. Bunun için sivisolucangubresi.org adresimizden sipariş veriniz. 

Gaziantep Solucan Gübresi İle Lezzetli Baklavalara Hazır Mısınız?

Antep fıstığı solucan gübresi uygulaması için organik Gaziantep solucan gübresi kullanımı ile fıstıktaki değişimi sizlerde fark edeceksiniz. Gaziantep’in Antep fıstıklı baklavasının ünü ülke sınırlarını çoktan aştı. Bu ün beraberinde Antep fıstığına olan talebi artırarak üreticilere büyük sorumluluklar yüklese de ilde yer alan ekilebilir alanların çoğunda Antep fıstığı fidanları dikilmiş durumda. Eskiden verimsiz arazilerde tercih edilen fıstık fidanları günümüzde verimli ve verimsiz ayrımı yapılmadan tüm topraklarda fıstık dikimi tercih edilmesiyle sonuçlanmıştır. Gaziantep solucan gübresi kullanımı ile bu verimli verimsiz toprak farkını en aza indirebilirsiniz. Bu durum Gaziantep’in verimli tarım arazilerinden yeterince faydalanılmaması ve ürün çeşitliliğinin azalmasına yol açmaktadır. Her ne kadar fıstık üreticileri için şikayet edilecek bir durum olarak görülmese de ülkemiz için ilerleyen dönemlerde bu durum ciddi problemlere yol açacaktır. Bunun önüne geçmek için organik Gaziantep solucan gübresi kullanılmalıdır. Antep fıstığında solucan gübresi kullanımı sayesinde;

  • İki yıl üst üste yüksek verim alınamayan Antep fıstıklarının geleneği değiştirilerek her yıl yüksek verim alınabilir.
  • Yüksek verim alınması nedeniyle verimli araziler başka tarım ürünleri için kullanılabilir.
  • Üreticilerin elde ettiği yüksek verim ve uygun fiyatlı ürünlerimiz ile Antep fıstığı üretiminde maliyet düşürülebilir.
  • İç piyasadaki talebin karşılanmasının yanı sıra ihracata yönelmek mümkün olur.
  • Hastalıklı Antep fıstığı fidanları iyileştirilerek kaliteli mahsul elde edilebilir.

Görüldüğü üzere tüm tarım ürünlerinde kullanılabilen Gaziantep solucan gübresi sadece fıstıkta kullanılması halinde bile dolaylı olarak diğer tarım ürünlerine fayda sağlamaktadır. Üreten bir ülke olmak için Gaziantep’te hızlandırdığımız solucan gübresine geçiş sürecini hızlandırarak tüm tarım arazilerimize taşımalıyız. Yeni girişimci solucan gübresi üretmek isteyenler solucan yemi fiyatı hakkında fikir edinmek için bu yazımıza bir göz atmalı. Gaziantep solucan gübresi organik olması sebebiyle elde edilen ürünlerin tadında bile olumlu sonuçlar verir.

Gaziantep Solucan Gübresinin Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

Antep fıstığında Gaziantep solucan gübresi uygulaması için taç iz düşümlerinde katı solucan gübresi uygulamasından faydalanılmaktadır. Katı solucan gübresi taç iz düşümüne uygulandıktan sonra mutlaka toprak ile karıştırılmalıdır. Yeni dikimlerden önce de fıstık dikilmesi amacıyla açılan çukurlara taban gübrelemesi olarak solucan gübresi kullanılarak toprakla karıştırma işlemi gerçekleştirilerek fıstık dikilme işlemi gerçekleştirildiğinde kısa sürede fidanın gelişerek ürün vermeye başlandığı görülecektir. Ayrıca ihtiyaç duyulması halinde sulama sırasında sıvı Gaziantep solucan gübresi ürünlerimiz sulama suyuna karıştırılarak uygulanabilmektedir.

Gaziantep Topraklarında Hangi Ürünler Yetiştirilmektedir?

Gaziantep solucan gübresi üretimi sektöründe önde gelen illerimizdendir. Bunun sebebi bilinçli çiftçi ve tarımla uğraşan insan sayısının fazlalığıdır. Bilindiği üzere Gaziantep’in simgesi olan tarım ürünü Antep fıstığıdır. Adını bile Gaziantep’ten alan bu ürün üretiminde Gaziantep ili Türkiye’de başı çekmektedir. Gaziantep solucan gübresi üretimi ile de başı çekmektedir. Ülkenin fıstık ihtiyacının yüzde 75’ini karşılayan Gaziantep’te ayrıca önemli miktarlarda üzüm, bulgur, kavun, karpuz, pamuk, zeytin, nar, mercimek, nohut, arpa ve buğday üretilmektedir. Sulu ve kuru tarımın birlikte gerçekleştirildiği Gaziantep’te gübreleme faaliyetleri ile verim artışı geçmişten bugüne dek devam etmektedir. Bunu daha da geliştirebilmek için Gaziantep solucan gübresi üretimi yapmaktayız. Kimyasal gübrelerin zararlarından bunalan üreticiler firmamız solucan gübreleri aracılığı ile organik gübrelere geçerek her geçen yıl artan ürün verimi ile kısa sürede kimyasal gübre kullanımından vazgeçmeyi başarmıştır. Gaziantep solucan gübresi ürünlerimizin performansından memnun kalan Gaziantep üreticileri arasında kulaktan kulağa yayılan ürünümüzün kalitesi kısa sürede ilin büyük bir bölümünü etkisi altına almıştır. Hedefimiz tüm verimli toprakları zararlı gübrelerden korumak olduğu için kısa sürede tüm Gaziantep topraklarına girmeyi başaracağız. Dilerseniz katı veya sıvı olarak Gaziantep solucan gübresi siparişi verebilirsiniz.