Bursa Solucan Gübresi

Kestane ve şeftali ağaçları için katı Bursa solucan gübresi tek başına yeterli olmakla birlikte sıvı solucan gübresi kullanımı ile desteklenerek kusursuz sonuç elde edilebilmektedir.

Gübreleme programı içerisinde Bakanlık Onaylı tesislerde üretilen tescilli Koop’s Solucan Gübresi Kullanılmalıdır. Kullanım Şekli ve dozu ve faydaları hakkında satış sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Kestane ve şeftali ağaçlarına gerçekleştirilecek uygulamalar için;

  • Ağaçların taç iz düşümü 60 cm derinliğinde kazılarak katı bursa solucan gübresi ile doldurulur.
  • Katı solucan gübresi uygulandıktan sonra uygulanan gübre toprak ile karıştırılarak uygulama tamamlanır.
  • Sıvı solucan gübresi takviyesi gerçekleştirmek isteyen üreticiler yapraklara hazırladıkları karışımı püskürtme yolu ile uygulayabildikleri gibi sulama suyuna karıştırarak da kullanabilirler.
  • Katı solucan gübrelemesi için Şubat ve Mart ayları tercih edilmelidir.

Bu uygulamalar için bursa solucan gübresi tedarikçisi olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Verilen önerilere uyulması halinde kısa sürede solucan gübresinin etkileri gözle görülebilir seviyede gerçekleşecektir. En net sonuçlar mahsul hasadı sırasında gözlenmek olup alınan sonuçlar ile gerçekleştirilen üretimin karlılığı hatırı sayılır artış gösterecektir. Solucan gübresi satışı yapmakta olan firmamız uygun fiyata yüksek kalitede organik gübre temin etmektedir. Solucan gübremizden kullandığınız taktirde ürünlerinizde verim artışını gözlemleyeceksiniz. Satın almak için iletişime geçiniz.

Yüzde 100 organik olması amacıyla kırmızı Kaliforniya solucanlarının ayrıştırılması amacı ile sebze ve meyve artıkları kullanarak üretimini gerçekleştirdiğimiz solucan gübresi, organik tarım ihtiyacına cevap verebilen ender gübre çeşitlerindendir. Kullanıldığı ürünlerde en az yüzde 50 verim artırışı meydana getirmesinin yanı sıra ürün aromalarının yoğunluğunu artırarak kalite artışı sağlamakta ve toprakları koruyarak kimyasal gübrenin verdiği zararları iyileştirmektedir. Bursa solucan gübresi sebze ve meyve farkı gözetilmeksizin A’dan Z’ye tüm tarım ürünlerinde kullanılarak başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. Bursa solucan gübresi üretimi yaygın olarak devam etmektedir.

Bursa Solucan Gübresi ile Kestane ve Şeftali Üretimi

Bursa denince akla ilk olarak Bursa’nın sulu şeftalisi ve kestane şekeri gelmektedir. Kestane şekerine hammadde olarak kullanılan kestane üretimi yaygın olarak Bursa’da gerçekleştirilmektedir. Geçmişi o kadar eskiye dayanmasa da bursa solucan gübresi üretimi zamanla yerini bulmaya başlamıştır. Osmanlı zamanından beri Bursa topraklarının verimliliğinden oldukça faydalanılmış ve Türk mutfağına pek çok katkı Bursa tarım ürünlerinden sağlanmıştır. Günümüzde kimyasal gübre kullanımı ile pek çok verimli Bursa toprağı da zarar görerek kimyasal felaketten nasibini almıştır. Tarımda bilinçlenmenin artması ve organik tarımın önem kazanması ile birlikte Bursalı üreticilere bursa solucan gübresi ile tanıştırarak firmamız ile yolları kesişmiştir. Bursa ile hatırlanan şeftali ve kestane şekeri geleneğinin bozulmaması için yüzde 100 doğal olarak ürettiğimiz kırmızı Kaliforniya solucanı gübreleri ile gelecek nesillerin bu ürünlerden mahrum kalmaması için Bursalı üreticilere ulaşmaya devam etmekteyiz. Solucan fiyatları detay ve özellikleri bakımından etkin rol oynamaktadır. Dilerseniz birlikte göz atalım. Bursa solucan gübresi kullanımı ile Bursalı üreticiler;

  • Kimyasal gübrenin verdiği zararlardan tarlalarını arındırmayı başardılar.
  • Ağaçlarının gelişimi hız kazanarak mahsulden aldıkları verim artış yakaladılar.
  • Ürünlerinin aroması artarak lezzet kalitesinde artış gerçekleştirdiler.
  • Nadasa toprak bırakmak zorunda kalmayarak her yıl mahsul almak mümkün hale gelerek il ekonomisinde tarımın payında artış gerçekleşti.

Bu sayede bursa solucan gübresi üreticisi, çiftçi ve vatandaş organik ürünler elde etmektedir.

Bursa’da Yetiştirilen Tarım Ürünleri Nelerdir?

Bursa toprağı verim açısından ülkemizin en kaliteli toprakları arasında yer almaktadır. Sahip olduğu iklimin de tarıma elverişli olması nedeniyle çeşitli tahıl, meyve ve sebze üretimi gerçekleştirilen Bursa, ülke ihtiyacının büyük bir bölümünü tek başına karşılamaktadır. Bunun için bursa solucan gübresi önemini korumaktadır. En kaliteli sebzelerin üretimi Bursa’da gerçekleştirilmekte olup iç piyasada Bursa tarım ürünleri büyük rağbet görmektedir. Bursa’da yetiştirilerek tüm Türkiye’ye dağıtımı gerçekleştirilen tarım ürünleri arasında şeftali, kestane, domates, soğan, hıyar, patates, yeşil fasulye, ıspanak, pırasa, lahana, biber, patlıcan, enginar, üzüm, kiraz, vişne, kavun, karpuz, ceviz, elma, armut, koza ve çilek olarak geniş bir çeşitlilik sunmaktadır.

Hububat üretimi de gerçekleştirilmekte olup ülkenin tahıl ihtiyacının büyük bölümünün karşılanmasında etkili rol oynamaktadır. Bursa’nın kullanım amacı ile üretilen tarım ürünleri ayrıca sanayi amaçlı da kullanılmakta olup başta Bursa’da faaliyet gösteren firmalar olmak üzere pek çok meyve suyu firmasına hammadde Bursa’dan sağlanmaktadır. Dolayısıyla bursa solucan gübresi üreticileri olarak şehrimize organik meyve sebze tüketimi olanağı sunuyoruz.