Ankara Solucan Gübresi

 

TIKLA SATIN AL

Antalya Solucan Gübresi bölgesinde Özel Formül ve Yüksek Kaliteli Koop’S Solucan gübresi ile beslenen bitki doğal renk, koku, tad, aroma kazanır, Her çeşit meyve, sebze, tarla, sera, bahçe ve süs bitkilerinde topraktan ve yaprak kullanıma uygundur. Kokusuzdur, tamamen organiktir kimyasal barındırmaz, toprağın su tutma kapasitesini arttırır, topraktaki organik madde oranını arttırır, dona karşı bitkiye direnç kazandırır, tohumun çimlenme oranını arttırır, yabancı ot tohum içermez, topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini arttırır, azot üreten bakteriler, antibiyotik etkisi yaratan doğal büyüme hormonları ve enzimler ve mikorizal mantarları bünyesinde barındırdığı için bitkide %30 ile %70 arası verim artışı sağlar. Gübre maliyetlerinizi fazlasıyla düşürür, erken hasat sağlar ve etkisi büyüktür. Sertifikalar bölümünden gübre kalite değerlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ankara’da 2000 m2 ve Samsun’da 4000 m2 kapalı alana sahip 2 dev tesis ile Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahibiz.

SATIŞ SAYFASI

Firmamız tarafından yüzde 100 doğal olarak üretimi gerçekleştirilen ve kırmızı Kaliforniya solucanından elde edilen organik solucan gübrelerimiz, Ankara solucan gübresi ihtiyacını tek başına karşılamaktadır. Bitkilerin beslenmesi ve kalitesinin artırılmasına yardımcı olmasının yanında toprağın verimini artıran gübrelerimiz, katı ve sıvı formları ile toprağa ve doğrudan ürünlere yönelik olarak uygulanabilmektedir. Başkent topraklarındaki verimi artıran solucan gübrelerimiz, kısa süre içerisinde Ankara çiftçisinin yüzünü güldürmeyi başararak toprakları emniyet altına aldı. Geleceğimizi teminat altına almak için kimyasal gübrelerden vazgeçirdiğimiz her çiftçimiz ile güvenli geleceğe bir adım daha yaklaşmaktayız.

Ankara Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Ankara’da en sık yetiştirilen buğday ve şeker pancarı için Ankara solucan gübresi uygulamasında katı ve sıvı solucan gübreleri birlikte uygulanabilmektedir. Buğday için tohumda gübreleme yapılarak bir gün bekletilmesinin ardından toprağa dikilen tohumlar ile başlayan süreçte;

 • Kardeşlenme hızlandırılması amacıyla tohum ekiminden sonra pülverizatör veya yağmurlama sistemi ile dekara 300 – 400 cc uygulanır.
 • Sapa kalkma adı verilen dönemde üçüncü uygulama olarak bir dekar için en az 400 cc olacak şekilde uygulanır.
 • Dördüncü uygulama son tarlaya girilen dönem içerisinde dekara en az 1 lt olacak şekilde uygulanır ve buğday gübreleme süreci sonlanır. Eğer sizde Ankara solucan gübresi tercihinde bulunacaksanız organik ürünümüzü deneyebilirsiniz. Mutlaka verim artışı sağlayacaktır.

Şeker pancarı için solucan gübresi uygulaması;

 • Dikimden önce katı solucan gübresi taban gübresi olarak uygulanır.
 • İlk çapadan sonra sıvı Ankara solucan gübresi uygulaması yapılır.
 • İlk sıvı uygulamasından 3 hafta sonra sıvı solucan gübresi uygulaması tekrarlanır.
 • Pancar kök bağladığında ve yumrular irileşmeye başladığında ayrı ayrı sıvı solucan gübresi uygulanarak süreç tamamlanır.

ONLİNE MAĞAZA

Ankara Solucan Gübresinin Faydaları

İç Anadolu Bölgesi’nin tarım alanında ikinci büyük temsilcisi olan Ankara’nın simge tarım ürünleri olarak buğday ve şeker pancarı önde gelen gelmektedir. Ürünümüzün faydalarını anlatmakta yaygın olarak üretimi gerçekleştirilen bu iki ürün için başlamak gerekirse buğdayda gerçekleştirilen Ankara solucan gübresi uygulamaları;
Kimyasal gübreye göre daha az masraf içerdiği için kar oranını artırmasının yanı sıra sonraki sene nadasa bırakılmadan ekim gerçekleştirilmesine olanak tanıyarak elde edilen karı ikiye katlatmaktadır. Ankara solucan gübresi sayesinde sizlerinde hasat zamanı geldiğinde yüzünüz gülecek emeğinizin karşılığını alacaksınız.

 • Buğdayda kardeşlenme artırarak verimi artırır.
 • Ürün boyunun uzamasında yardımcı olur.
 • Buğdayın ihtiyaç duyduğu minerallerin toprakta içeriğini artırır.

Şeker pancarı solucan gübresi uygulaması;

 • Kök sıcaklığını artırarak bitkinin donmasını önler.
 • Havadaki serbest azotun nitrat olarak dönüşmesini sağlayarak şeker pancarının ihtiyaç duyduğu azot miktarının toprakta artmasını sağlar.
 • Hastalıklara karşı bitkiye bağışıklık sağlar.
 • Şeker pancarına zararı olan tuzu çözerek kökten uzaklaştırır.

Şeker pancarı Ankara solucan gübresi kullanılarak gayet olumlu, sevindirici sonuçlar elde edilir. Sitemizde Organik solucan gübresi siparişi verebilirsiniz.

Oluşan solucan gübresinizi sıvı gübre yapımı için kullanmak istiyorsanız gerekli bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ankara solucan gübresi üretimi ve satışını gerçekleştiriyoruz.

Başkentin Ülke Tarımına Sunduğu Ürünler Nelerdir?

Ankara solucan gübresi üretimi ve tedarikçisi olarak siz değerli üreticilerimizin, çiftçilerimizin daima arkasında olup, isteklerini karşılamak için yanınızdayız. Başkent toprağı, klasik İç Anadolu topraklarının özelliklerini taşımaktadır. Tüm İç Anadolu Bölgesi’nde olduğu gibi Ankara toprakların tahılların yanı sıra şeker pancarı, patates, ayçiçeği, mısır, çeltik, kavun ve seyrekte olsa karpuz üretimi gerçekleştirilmektedir. Sakarya nehrine dökülen akarsuların sahip olduğu alüvyonlu topraklarda pirinç üretimi de gerçekleştirilebilen Başkentte yetiştirilen ürünlerin geneli temel besin maddelerini oluşturmaktadır. Ankara solucan gübresi üretimi pazar payı yüksektir. Ankara’da tahıl yetiştiriciliğine nazaran meyve yetiştiriciliği nadir görülse de elma, armut, vişne, ceviz ve ayva yetiştiriciliği de gerçekleştirilmektedir. Toprakların sahip olduğu;

 • Tuz oranı,
 • Yüksek kireç miktarı,
 • Potasyum ve fosfor eksikliği

Gibi problemlerin çözülmesi amacıyla Başkent çiftçileri gübreleme ile topraklarını ve ürünlerini desteklemektedir. Geçmişten kalan yaygın kimyasal gübre kullanımını azaltmayı başaran firmamız, Başkent çiftçisini solucan gübresi ile tanıştırarak çiftçimiz ve ülkemiz adına büyük bir iş başarmıştır. Her geçen gün Ankara’da artan pazarımızla daha çok toprağı kimyasal gübrenin zararlarından kurtararak ülkemizin ikinci tahıl ambarı olan Başkent topraklarından sonraki nesillerin de verimli ürün elde etmesini sağlayacağız. Ankara solucan gübresi satışı garantisi veren firmalar mevcuttur.

SİPARİŞ VER TIKLA