Adana Solucan Gübresi

TIKLA SATIN AL

Adana Solucan Gübresi bölgesinde Özel Formül ve Yüksek Kaliteli Koop’S Solucan gübresi ile beslenen bitki doğal renk, koku, tad, aroma kazanır, Her çeşit meyve, sebze, tarla, sera, bahçe ve süs bitkilerinde topraktan ve yaprak kullanıma uygundur. Kokusuzdur, tamamen organiktir kimyasal barındırmaz, toprağın su tutma kapasitesini arttırır, topraktaki organik madde oranını arttırır, dona karşı bitkiye direnç kazandırır, tohumun çimlenme oranını arttırır, yabancı ot tohum içermez, topraktaki mikroorganizma faaliyetlerini arttırır, azot üreten bakteriler, antibiyotik etkisi yaratan doğal büyüme hormonları ve enzimler ve mikorizal mantarları bünyesinde barındırdığı için bitkide %30 ile %70 arası verim artışı sağlar. Gübre maliyetlerinizi fazlasıyla düşürür, erken hasat sağlar ve etkisi büyüktür. Sertifikalar bölümünden gübre kalite değerlerimizi inceleyebilirsiniz.

Ankara’da 2000 m2 ve Samsun’da 4000 m2 kapalı alana sahip 2 dev tesis ile Türkiye’nin en büyük üretim kapasitesine sahibiz.

SATIŞ SAYFASI

Adana solucan gübresi üretimi yapan Firmamız, insan sağlığına ve ekosisteme çeşitli zararları bulunan kimyasal gübrelerin kullanımını önleyerek geleceği güvence altına almanın yanı sıra bilimsel çalışmalarla verimliliğe katkısı ispatlanmış solucan gübresi kullanımını yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.

Ülkemizin organik tarıma geçirilmesi hedefimizle çıktığımız bu yolda Türkiye’nin dört bir yanına yolladığımız organik solucan gübreleri ile hedefimize her geçen gün daha fazla yaklaşmaktayız. Adanalı çiftçilerimizi organik gübre ile tanıştırmak ve mahsul verimini artırmak için kırmızı Kaliforniya solucanından elde ettiğimiz Adana solucan gübresi ürünlerimiz yaygın kullanım alanı kazandı. İsmi Adana ile bağdaştırılan tarım ürünlerinin gübrelemesinde kullanılabilen solucan gübremiz her geçen gün yeni üreticilerle buluşmaya devam ediyor. Siz değerli çiftçilerimize Adana solucan gübresi uygulamalarında daima yanınızda yardımcınız oluyoruz. Organik solucan gübresi kullanımıyla ürünlerinizde olumlu gelişmeleri, verimi ve kaliteyi sizde gözlemleyeceksiniz.

Adana’da Yetiştirilen Tarım Ürünleri Nelerdir?

Adana’nın sahip olduğu Akdeniz iklimi, açık tarım ürünlerine elverişlidir. Seracılık faaliyetleri yaygın olmayan Adana’da üretilen tarım ürünleri, Türkiye’nin önemli miktarda ihtiyacını karşılamaktadır. Adana’da ilin simgesi haline karpuzun yanı sıra kavun, marul, domates, bezelye, bamya, hıyar, kornişon, turp, enginar, zeytin, ayçiçeği, mantar, bakla, patlıcan ve biber gibi sebze ve meyveler üretilmektedir. Bu ürünlerimizi organik Adana solucan gübresi kullanarak daha fazla kazanabilirsiniz. Bereketli Çukurova toprakları ülkenin pek çok mutfağına ürünler yetiştirmesinin yanı sıra kısmen de olsa sanayi ağırlıklı üretime ev sahipliği yapabilmektedir. Bereket dolu bu toprakların kimyasal gübrelerle verimsizleşmesi ülkemizin büyük bölümüne zarar verecektir. Bereketli Çukurova topraklarının verimini artırmak ve toprakların gelecek nesillere aktarılmasını sağlamak amacıyla ürünlerimiz için doğrudan hedef aldığımız Adana tarımına verdiğimiz katkılar sonuç vermeye çoktan başladı. Adana solucan gübresi ile Çin’den sonra dünyada ikinci üretici konumunda kalmaya devam edebilmek oldukça kolaylaşacaktır. Adana solucan gübresi üretimi fazla olan şehirlerimizdendir.

Karpuz’da Solucan Gübresi Kullanılır Mı?

Adana denince herkesin aklına karpuz gelmektedir. Adana topraklarında yetiştirilen karpuzlar, ülkemizin pek çok ilinin semt pazarlarında, manavlarında ve marketlerinde yerini almaktadır. Yaz mevsiminin gelmesi ile Adana karpuzunun çıkacağı ay iple çekilerek sezon kapanana kadar her hafta evlere Adana karpuzu girmektedir. Adana solucan gübresi ilk olarak karpuzda denenmiş ve gübremiz kullanılan mahsullerin ağırlığı normale göre 5 kata kadar artış göstermiştir. Solucan gübremiz sadece karpuzun ağırlığını artırmakla kalmamış kalitesini ve lezzetini de artırmayı başarmıştır. Adana’da yetiştirilen diğer tarım ürünlerinde olduğu gibi karpuzda da Adana solucan gübresi kullanılarak gübreleme yapılabilmekte, insan sağlığına ve çevreye zarar vermeyen ürünlerimiz ile verimli ve lezzetli mahsuller elde edilebilmektedir. Sıvı gübre üretimi konusunda yaptığımız çalışmalar sonucunda ortaya çıkan ürünlerimizi sipariş sayfamızdan temin edebilirsiniz.

ONLİNE MAĞAZA

Karpuz’da Solucan Gübresi Nasıl Uygulanır?

Karpuzlarda kullanılan Adana solucan gübresi uygulamasından katı ve sıvı gübrelerimizi kullanmanız beklediğinizden daha iyi sonuçlarla karşılaşmanızı sağlayacaktır. Ürünlerimiz toprağın nem tutma kapasitesini artırmasının yanı sıra karpuzun ihtiyaç duyduğu toprakta bulunan azot, demir ve fosforun emilimini kolaylaştırmaktadır. Ayrıca gübrelerimiz;

  • Köklerin ısısını artırarak büyümesini destekler.
  • Ani ısı düşüşlerine karşı bitkiyi korur.
  • Toprakta yer alan tuzları çözerek kökten uzak tutar.
  • Zararlı haşerata karşı bitkiyi korur.

Ürünümüzün Adana’da yetiştirilen tüm tarım ürünlerine sunduğu faydalara değinildikten sonra sıra uygulama hakkında bilgi verebilir. Uygulama 4 aşamadan uygulanmakta olup son 3 uygulamada sıvı adana solucan gübresi kullanılmaktadır.

  • Bir dekar alana 100 ila 150 kg katı solucan gübresi kullanılır.
  • Katı gübre uygulaması yapıldıktan sonra dikim gerçekleştirilir ve dikimden 10 gün sonra bir dekar için hazırlanan 1000 lt suya 1 ila 1,5 litre sıvı solucan gübresi kullanılarak hazırlanan karışım ile ürünler sulanır.
  • İkinci aşama ilk yaprak döneminde 40 – 50 lt suya 100 – 150 ml sıvı adana solucan gübresi ile oluşturulan karışım uygulanır.
  • Üçüncü aşama çiçekte uygulanmakta olup ikinci aşamada yer alan karışım ve yöntem kullanılır.
  • Üçüncü seferden yaklaşık 3 hafta sonra ikinci ve üçüncü aşamada kullanılan karışım oranlarına sadık kalınarak benzer yöntemle gübreleme yapılır.

Görüldüğü üzere sizlerde uygun fiyata katı veya sıvı Adana solucan gübresi kullanarak bitkilerinizde çok daha kısa sürede fazla verim ve kalite elde edebilirsiniz.

SİPARİŞ VER TIKLA